klinkierowe ogrodzenia poznań, wykonywanie ogrodzeń poznań - Wykonywanie ogrodzeń klinkierowych i kutych Poznań

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Projektowanie oraz montaż nowoczesnych ogrodzeń

Kierując się własnym doświadczeniem oraz doświadczeniem wielu innych fachowców cynkowanie ogniowe jest obecnie najlepszą metodą zabezpieczenia stali przed powstawaniem korozji. Cynkowanie ogniowe, choć zawsze wiąże się z dodatkowym kosztem jest bardzo zalecane, bowiem całkowicie zabezpiecza nasze ogrodzenie, które siłą rzeczy narażone jest na ciągłe działanie warunków atmosferycznych.. Proces ten ma na celu pokrycie powierzchni przedmiotów stalowych cienką powłoką cynku w celu ochrony przed korozją powodowaną działaniem powietrza i wody. Cynkowanie jest stosowane powszechnie w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w przemyśle samochodowym, budowlanym, a nawet lotniczym.

Powłoka cynkowa wykazuje w warunkach naturalnego środowiska korozyjnego od kilku do kilkunastu razy większą odporność korozyjną od stali nie cynkowanej. Dzieje się tak dlatego, że potencjał standardowy cynku jest znacznie bardziej elektroujemny niż potencjał żelaza. W pierwszej kolejności będzie korodował cynk, a produkty jego korozji będą spowalniać dalszą korozję. W przypadku przerwania szczelności powłoki cynkowej, na przykład zarysowań spowodowanych uszkodzeniem mechanicznym, będzie ona w dalszym ciągu chronić materiał bazowy przed rdzewieniem. Zjawisko to nosi nazwę protektorowania.

Rodzaje cynkowania:

cynkowanie proszkowe polega na utrzymaniu przedmiotu metalowego przez kilka godzin w temperaturze 350–400 °C w sproszkowanym cynku zawierającym około 6% tlenku cynku.

cynkowanie zanurzeniowe (zwane potocznie ogniowym), np. proces Sendzimira polega na zanurzeniu przedmiotu metalowego w ciekłej kąpieli cynkowej.

Biorąc pod uwagę iż budowa nowego ogrodzenia w pierwszej kolejności stanowić ma główny element ozdobny naszejn posesji, warto zastanowić się nad solidnym zabezpieczeniem przęseł, bram i furtek poprzez wykonanie cynkowania ogniowego. Więcej szczegółów dotyczących tej metody zabezpieczenia przed korozją, oraz aktualny cennik przedstawi nasz ekspert pod numerem tel: 889-914-421.
Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem, który wyczerpująco odpowie na wszelkie Państwa pytania.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego